KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI
Į ką būtina atkreipti dėmesį renkantis katilą?
Visų pirma, renkantis katilą, reikia numatyti, kokiu kuru bus kūrenama. Ar tai būtų dujos, medienos granulės, sausos malkos, drėgnesnės malkos bei anglis? Sekantis žingsnis būtų efektyvumo, ekonomiškumo, ekologiškumo bei ilgaamžiškumo įvertinimas. Katilai, turintys ketinių komponentų yra ypač ilgaamžiai, tačiau šiek tiek mažesnio efektyvumo, ekonomiškumo. Modernios konstrukcijos katilai pasižymi aukštu efektyvumu, ekonomiškumu bei ekologiškumu. Pilnai automatizuoti katilai nereikalauja daug priežiūros, o katilus su moderniu elektroniniu valdymu ypatingai paprasta priderinti prie savo poreikių.
Kokį kurą geriausia naudoti?
Šildytis dujomis būtų bene paprasčiausias ir komfortiškiausias būdas, tačiau ne visur yra dujų įvadai, o ir kaina ne visuomet tenkina. Alternatyva dujoms – kietas kuras. Malkos bei medienos granulės yra priskiriamos prie atsinaujinančių energijos išteklių ir šildantis tokiu kuru tausojama aplinka. Naudojant dujų generacinius katilus gaunama maksimali nauda iš malkų kūrenimo, tačiau tam reikalingos sausos, iki 20% drėgmės savyje turinčios malkos. Nors kūrenant sausomis malkomis, kuro sunaudojama ženkliai mažiau, nei kūrenant drėgnesnėmis, tačiau ne visi turi galimybių kūrenti vien sausa mediena. Tiems, kas nori universalumo, išeitis – ketinis katilas. Jį galima kūrenti tiek sausa, tiek drėgnesne mediena bei anglimis. Norintiems išskirtinio komforto tuo pačiu tausojant aplinką siūlome kūrenti granules. Jos yra iki 1,5 karto kaitresnės už malkas, palieka mažai pelenų bei jas ypač paprasta naudoti.
Kuo ypatingas ketinis katilas?
Ketinis katilas išsiskiria savo ilgaamžiškumu bei universalumu. Ketaus liejinio šilumokaitis yra atsparus korozijai ir tarnauja ypač ilgai. Ketinį katilą galima kūrenti drėgnesne mediena bei anglimis, lengva prižiūrėti bei eksploatuoti. Dėl pasitvirtinusios konstrukcijos ir įgyto žmonių pasitikėjimo, ketiniai katilai šiai dienai yra populiariausi kieto kuro katilai Lietuvoje.
Kuo ypatingas granulinis katilas?
Granulinis katilas pasižymi ekonomiškumu, ekologiškumu bei itin paprastu aptarnavimu. Efektyviai deginamos medienos granulės išskiria daug šilumos ir ypač mažai kenksmingų CO dujų. Granulės automatiškai paduodamos į degiklį, katilo valymas bei pelenų šalinimas vyksta automatiškai. Taigi Jums belieka kartą per savaite išmesti sukauptus pelenus bei papildyti kuro talpą.
Kuo ypatingas dujų generacinis katilas?
Moderniu dujų generacijos principu paremtas malkų kūrenimas yra ypač efektyvus bei ekologiškas. Kuras sudeginamas maksimaliai bei išskiriamas itin mažas kenksmingų CO dujų kiekis. Dujų generacinius katilus lengva prižiūrėt bei valdyti, malkų reikia užkrauti 1-2 kartus per parą, o sistemoje naudojant akumuliacines talpas ir dar rečiau.
Kuo skiriasi Attack DP(X) Standart, Profi ir Lambda versijos?
Dujų generacinių katilų Attack DP ir Attack DPX Standart, Profi ir Lambda versijos skiriasi jų valdymu.
Standartinės versijos katilas yra valdomas ištraukiamojo ventiliatoriaus pagalba. Valdymo skydelyje galima nustatyti norimą išmetamųjų dujų arba katilo temperatūrą. Kai vertės nukrenta žemiau arba pakyla aukščiau nustatytos ribos, ištraukiamasis ventiliatorius įsijungia arba išsijungia.
Profi versijos katilas yra valdomas elektroniniu reguliatoriumi, kuris suteikia didesnį komfortą bei galimybę reguliuoti katilo galingumą ir taip pasiekti optimalius parametrus. Elektroninis reguliatorius nuolat matuoja katilo vandens temperatūra ir rodo ją ekrane. Šis reguliatorius taip pat valdo dūmų ištraukimo ventiliatorių ir cirkuliacinį siurblį.
Lambda versijos katilo valdymas yra paremtas Lambda zondu, kuris matuoja išmetamųjų dujų temperatūrą, katilo temperatūrą ir deguonies kiekį išmetamosiose dujose. Pagal šiuos duomenis valdiklis automatiškai reguliuoja pirminio ir antrinio oro padavimą. Visi rodikliai yra rodomi LCD ekrane, parametrai gali būti keičiami mygtukų paspaudimais valdymo skydelyje, o dėl galimų klaidų perspėjama mirksinčiais LED diodais.
Kokios būna dujinių katilų modifikacijos?
Visų pirma dujiniai katilai yra skirstomi į tradicinius atmosferinius ir modernius kondensacinius katilus. Kondensacinių katilų didesnis naudingumas, ir siekia net 109%, tačiau atmosferiniai katilai yra pigesni bei turi patrauklų modelį su ketiniu šilumokaičiu, kuris yra itin ilgaamžis.
Toliau katilai skirstomi į modelius, su degimo produktų šalinimu per kaminą ir turbo variantus. Turbo modeliai pasižymi šiek tiek didesniu efektyvumu (1-2%) bei galimybe degimo produktus šalinti per sieną. Nors visų dujinių katilų su ketinių šilumokaičiu degimo produktai yra šalinami per kaminą, tačiau yra galimybė pajungti priedą Attack SV ir šalinti išmetamąsias dujas per sieną.
Taip pat dujiniai katilai skirstomi į modelius su momentiniu buitinio karšto vandens ruošimu, su galimybe prijungti tūrinį vandens šildytuvą bei su integruotu tūriniu vandens šildytuvu. Momentinis karšto vandens ruošimas yra naudingas, kai nėra poreikio dideliam karšto vandens kiekiui, tačiau šis būdas nėra labai ekonomiškas. Prie katilo prijungus tūrinį vandens šildytuvą, katilas pirma užkaitina šildytuvą, o paskui tik palaiko norimą temperatūrą. Toks karšto buitinio vandens ruošimo būdas yra ekonomiškesnis bei yra galimybė naudoti įvairaus tūrio šildytuvus. Norintiems komforto, siūlome dujinį katilą su integruotu tūriniu vandens šildytuvu, kuris yra ekonomiškas, kompaktiškas bei užtikrina pastovią karšto vandens temperatūrą.
Kokia nauda iš akumuliacinės talpos?
Yra paskaičiuota, jog kieto kuro katilas, kūrenamas maksimaliu pajėgumu, dirba ekonomiškiausiai, o norint, kad nesusidarytų koroziją sukeliantis kondensatas, grįžtamojo vandens temperatūra neturi būti žemesnė nei 60°C. Esant mažos talpos šildymo sistemai su automatiškai valdoma priverstine cirkuliacija dažnai nėra galimybės eksploatuoti katilo maksimaliu pajėgumu. Tam tikslui pasitelkiamos akumuliacinės talpos, kurios yra naudojamos kartu su kieto kuro katilais ir skirtos šilumos pertekliui šildymo sistemoje sukaupti, o esant trūkumui – atiduoti. Naudojant akumuliacines talpas galima katilą eksploatuoti visada maksimaliu pajėgumu taip užtikrinant jo ekonomiškumą bei ilgaamžiškumą.
Kaip įsigyti?
Susisiekite su mumis kontaktiniais telefonais ir pasakykite kokios prekės Jus domina. Mūsų darbuotojai mielai Jus pakonsultuos Jums rūpimais klausimais. Susitarkite kada ir kokiu adresu reikės pristatyti užsakymą, atsiskaityti galėsite mums pristačius prekes. Tokiu būdu galėsite apžiūrėti savo pirkinį ir įsitikinti, kad jis yra pilnos komplektacijos, be gamybinių defektų ar kitų pažeidimų. Visoms prekėms suteikiama garantija, prekės pristatomos nemokamai visoje Lietuvoje per 1-3 darbo dienas arba kitu Jums patogiu laiku.
Klauskite: